Forum dyskusyjne Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polecacie WSH?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSH Strona Główna -> Fizjoterapia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aska8
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 7:45 pm    Temat postu: Polecacie WSH? Odpowiedz z cytatem

Jestem licealistką i zastanawiam się nad pójściem do tej szkoły na studia fizjoterapii. W związku z tym mam kilka pytań: Polecacie WSH? Co możecie powiedzieć o wykładowcach? Czy poziom jest wysoki? (Tj. czy łatwo się utrzymać w szkole, czy 50% ludzi po pierwszym roku odpada itp). Słyszałam, że dużo ludzi przepisało się do WSH z Wyższej Szkoły Fizjoterapii. Czy to prawda? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź Smile
Black_SLAAD
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykładowcy na ogół spoko. Poziom wydaje sie być umiarkowany, ale to głownie zależy od wykładowcy. Musisz sie naprawdę postarać aby wylecieć ze szkoły.... znam osoby o maja warunek warunku warunku i dalej funkcjonująRazz Po pierwszym roku raczej odpadają ci co maja bardzo mało chęci badż też poważnie umoczyli. To prawda...sporo osób z WSF przechodzi do nas. Jest jedno ALE... Musisz sie liczyć z tym że na naszej uczelni bywa tak ze o egzaminie dowiadujesz sie 4 dni przed albo w najgorszym wypadku 2 dni po Very Happy, że musisz wyrobić 30h wykładów w ciągu jednego tygodnia tuż przed sesją, kiedy ma sie praktycznie 2 miechy wolnego wcześniej (po praktyki lub inne takie). To oczywiście rodzyny ale z czasem idzie sie przyzwyczaić. Z reguły pani sprzątaczka z powodzeniem mogłaby zastąpić naszego dziekana. Nie wiem czy polecam czy nie polecam, pamiętaj tutaj wszystko może sie zdarzyc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aska8
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha. Czyli ogólnie jest łatwiej niż na WSF? A jak jest w szkole z praktykami? Dzięki za odpowiedź Smile
Black_SLAAD
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest na WSF ale wydaje mi sie ze jest sie łatwiej utrzymać. Co do praktyk to ogólnie nie ma problemów...jeżeli interesują cie studia dzienne to właściwie wszystko jest załatwione, jeżeli zaoczne to już trzeba samemu kombinować:/
Powrót do góry
jagna
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 2:24 pm    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

hej, a ja mam pytanie, może głupie, ale pytać zawsze można...
Czy na fizjoterapii jest pływanie obowiązkowe?? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Moniś
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia obowiazkowy...chyba ze masz zwolnienie od lekarza ;]
Powrót do góry
jagna
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powiedz mi ile wynosi pierwsza rata semestralna, bo tu nie jest wyraźnie napisane??
Powrót do góry
szerlok24
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest tak..., poszedłem do WSH z polecenia znajomych, którzy są tu na IIIr lub juz tą szkołę skończyli. Namówili mnie chwaląc WSH za bardzo wysoki poziom nauczania i klasę wykładowców. Są bardzo zadowoleni, bo opuszczając WSH byli b dobrze przygotowani do pracy w zawodzie co więcej, na egzaminy na studia mgr. na państwowe uczelnie nie musięli się specjalnie przygotowywać... To na co narzekali, to zaplecze dydaktyczne (brak pomocy dydaktycznych chociażby na anatomii - bo stary zdezelowany szkielet, cztery rozlatujaće się czaszkii kilka tablic to stanowczo zamało) itp, I NA ORGANIZACJĘ ale gdzie ona jest dobra???

Stwierdzam że większość z tego to już chyba legenda. padło tu zdanie "Musisz sie naprawdę postarać aby wylecieć ze szkoły...", a ja dodam od siebie, - (Jeśli jesteś osobą, która uważa, że za sam fakt chodzenia do tej szkoły należy Ci się dyplom i po co się uczyć skoro sie i tak zaliczy BO SIE PLACI) to ta szkoła jest perfekcyjna dla Ciebie... NIE UMNIEJSZAJĄC bo jest grupa wykładowców, która naprawde się stara przekazac i wyegzekwowac od nas wiedzę na odpowiednim poziomie i starają sie to robić najlepiiej jak potrafią ( np anatomia i fizjologia b fajnie prowadzona była)... ale i tak mozna wiele razy zaliczać to samo i być przepuszcanymna warunkach.. Z większośći przedmiotów zawodowych zatem traktuje sie studenta "LAJTOWO" natomiasst z pierdół typu dietetyka czy ekologia robi się niesamowite cyrki z zaliczeniami i egzaminami, poprawki, cuda niewidy... Do tego wspomniane wyżej ubogie do granic możliwości zaplecze dydaktyczne i (prawdopodobnie) BRAK AKREDYTACJI NA KIERUNEK FIZJO! Pozdrawiam...

Jeśli jesteś ambitną osobą, będziesz się uczyć dla samej siebie (w końcu u nas są i tacy i tacy), ale głupoio dostać papier szkoły, który wszyscy będą bagatelizować i olewać, tak jak pan trener kiedyś na basenie uświadomił nas że studenci WSH fizjo, są postrzegani jak niepoważne dzieciaki CZY JAKOS TAK... :d heh no cóż...
Madzik
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szerlok24 skoro tak narzekaSZ NA WSH to może zrezygnuj i idź do innej szkoły.. ja nie uważam, że pieniędzmi wszystko załatwisz.. jeśli twierdzisz że głupio dostać papier od WSH to tutaj nie studiuj.. naprawdę nie rozumiem takich ludzi, którzy tylko umieją narzekać i to im najle[piej wychodzi.
Powrót do góry
Mati
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy trzeba dobrze umiec plywac??Jak wygladają zajęcia na basenie??
Agacia89
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, niektórzy umieli pływać, niektórzy nie... załatwiasz sobie zwolnienie lekarskie i masz z głowy pływanie.. jedynie musisz przygotować jakieś zajęcia i tyle.... ewentualnie jakiś referat napisać...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSH Strona Główna -> Fizjoterapia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: