Forum dyskusyjne Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wszystko o AW
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSH Strona Główna -> Architektura Wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cicha
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 8:26 am    Temat postu: Wszystko o AW Odpowiedz z cytatem

Witam. Od października mam nadzieję rozpocząć edukację w WSH. Cały czas jednak męczą mnie po nocach pytania, na które (jako całkowity laik) nie jestem w stanie sobie odpowiedzieć.
Zastanawiają mnie materiały pomocnicze, jakie będą lub nie będą potrzebne. Nie mówię o takich podstawach, jak długopis i papier. Jakieś konkrety? Dodatkowo, z tego co słyszałam na studiach nie używa się książek (co jest dla mnie nieprawdopodobne), a tu widzę podręczniki do sprzedania (?).
Och, i jeszcze coś! Zastanawiam się nad kupnem laptopa do nauki i kontaktu ze światem. Czy na AW używa się jakichś specjalistycznych programów komputerowych? Szkoda byłoby wydać kasę na komputer, który potem okaże się niezdatny do pracy...
Proszę o jakiekolwiek informacje dla nieuświadomionego pierwszaka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
antibaa
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 1:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolaczam sie do kolezanki. I w ogole byloby milo gdyby Ci co obecnie studiuja AW podzielili sie wrazeniami. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fischikella
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja rownież się dołączam a tak na marginesie - Cicha widzę, że jesteś z PRAWIE z moich okolic.... wybierasz sie na zaoczne czy dzienne??
Powrót do góry
Justina
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cicha na pewno bedzie potrzeby brystol 50x70 (ok 15, 16 szt. ),
ołówki różniej grubośći. Co do laptopa, na pierwszym roku raczej sie nie projektuje na kompie, więc póki co sie wstrzymaj z tym wydatkiem Wink
A jeśli chodzi o książki, to tylko potrzebne są do indywidulanej nauki przed sesją. Przydatne są przede wszystkim z budownictwa, ale 1 ksiązka kosztuje ok 170 zł, więc lepiej zrobić ksero albo poszukać pdf w internecie Smile

Pozdrawiam i bez nerwów, bedzie dobrze Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fischikella
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uu coś zadziwiająco mało rzeczy Razz ja czekam na list od nich..... mam nadzieję, ze na dniach będzie, bo mam tylko umowę o naukę i czuje sie tak trochę "łyso" ;D a tak w ogole...te brystole nosicie w tubach czy moze proste w specjalnych duzych teczkach?
Powrót do góry
Justina
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fischikella wiadomo, rzeczy bedzie więcej, ale te są podstawą..
Ja list od nich dostałam we wrześniu Wink
Fischikella
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze, ze chyba jestes na drugim roku... to na pewno pamietasz jak wyglada rozklad dnia na aw... i czy tylko weekendy są wolne.....a moze poniedzialek tez?
Powrót do góry
Justina
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fischikella jestem na drugim roku, ale studiuje zaocznie. Z tego co wiem na dziennych były zajęcia od pon do pt.
ela.k
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,
Jak idziesz na dzienne, to pewnie będziesz miała zajęcia z podstaw projektowania z panią U.S-G., a wtedy bez dostępu do komputera, photoshopa i innych przydatnych tego typu progamów możesz mieć problem z zaliczeniem, bo na I sem wszystkie układy, które później drukowaliśmy najpierw tworzyliśmy na kompie. Dostęp do internetu też bardzo się przydaje, żeby np ściągnąć coś ze strony pana N. od budownictwa i konstrukcji.
Co do książek to jedynie do budownictwa, konstrukcji budowlanych i geometrii wykreślnej potrzebowaliśmy. Jeśli ktoś bardzo chciał to posiadał też do historii sztuki :p
Przybory na zajęcia plastyczne: farby, pędzle, ołówki, brystole, podkłady z tektury (tzw piwoszki) itp itd - wszystko zapewniasz sobie sama.
Zajęcia są pn-pt chyba że w magiczny sposób wyjdzie inaczej. W I sem mieliśmy jedynie co drugi czwartek wolny, bo mieliśmy tego dnia jedynie wykład z geometrii. W II sem bywało różnie, dużo zależało od tego do jakiej grupy się trafiło, z jakim rozkładem zajęć.
Jeśli chodzi o noszenie brystoli, to na zajęcia tuba może być, bo i tak przypinasz spinaczami do deski, ale na przegląd prac najlepiej jest przynieść w teczce, żeby nie były zrolowane.
Powrót do góry
Fischikella
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noooo w koncu jakieś konkrety ;D najbardziej boję sie tych "ścisłych" przedmiotów... powiedzcie, ze nie jest tak źle Razz ;] dziekuję za informację
Powrót do góry
ela.k
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy na kogo się trafi :p Ostatecznie chyba wszyscy zaliczyli, ale nie powiem, że z palcem w...
Powrót do góry
Fischikella
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wie ktoś może czy zajęcia zaczynały się od 8.00 rano??? bo musze sobie zacząć planować dojazd Razz
Powrót do góry
ela.k
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam w takich grupach, że w I i II sem miałam chyba tylko raz w tygodniu na 8.
Powrót do góry
Cicha
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uf, dziękuję za tak wyczerpujące wypowiedzi Very Happy Szczerze mówiąc już się denerwuję i zapewne do pierwszych zajęć będę spać jak na szpilkach.
Powiedzcie mi jeszcze tylko jedno - czy ludność z przeciętnymi zdolnościami artystycznymi ma szansę na pozytywne wyniki w nauce? Chodzi o to, że jestem samoukiem po liceum dziennikarskim, więc trochę w innym kierunku szła moja dotychczasowa edukacja. Wszystko inne się wkuje, tylko te zdolności...

Fischikella - wybieram się na dzienne, a Ty? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fischikella
nieśmiały
nieśmiały

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cicha.... ja również na dzienne... dlatego się dopytuję o godziny zajęć, bo na 8 to bedzie ciężko :p ;]... ja jestem po profilu politologicznym także też nie mam praktycznie zadnych zdolnosci plastycznych a tym bardziej ścisłych.... no i nie mogę się doczekać na list od nich Razz ;]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSH Strona Główna -> Architektura Wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: